

Het was binnen de industriële omgeving al een slimme oplossing, maar nu zijn ze actueler dan ooit: cobots. Deze flexibele cobots kunnen naast én met mensen werken. Zo hou je je productiecapaciteit op niveau, terwijl je meteen voldoet aan de richtlijnen van de 1,5 meter-samenleving. Client Manager Corné van Boxtel van Actemium vertelt meer over deze op en top veilige schakel tussen medewerkers en machines.
De 1,5 meter-samenleving houdt voorlopig aan. “Gevolg is dat bedrijven te kampen hebben met een verminderde capaciteit. Bijvoorbeeld door het uitvallen van medewerkers of door te moeten voldoen aan de richtlijnen van het RIVM. Hoe dan ook, de financiële gevolgen zijn enorm”, weet Corné van Boxtel.
De veiligste schakel
Gelukkig zijn er mogelijkheden om de productie toch op volle toeren te laten draaien. “Bij Actemium zetten we al langer cobots in. Dit is een collaboratieve robot. Een cobot is bedoeld om in een gedeelde werkruimte tussen én met mensen en machines samen te werken. Een ideale en veilige werknemer dus. Perfect inzetbaar binnen de 1,5 meter-industrie”, vervolgt de Client Manager.

Cobots werken snel, nauwkeurig en gaan zuinig om met materiaal. Ze verrichten taken die voor mensen eentonig of te belastend zijn. Een robot/cobot verhoogt je productiekwaliteit en verkort de time-to-market van nieuwe producten. Zo blijf je flexibel en slagvaardig.
Mobiel en flexibel
Je productie kan in deze uitdagende tijden dus efficiënt en veilig door blijven draaien, benadrukt Corné van Boxtel. “Door strategisch cobots op de productievloer in te zetten, zorgen we ervoor dat de veilige marge van 1,5 meter behouden blijft. De cobots zijn ook ideaal voor nieuwe werkzaamheden, zoals het ontsmetten van zaken. Groot voordeel is natuurlijk dat een cobot zelf geen besmettingsgevaar loopt. Dan is de cobot ook nog eens mobiel en eenvoudig verplaatsbaar.”
“
Door strategisch cobots op de productievloer in te zetten, zorgen we ervoor dat de veilige marge van 1,5 meter behouden blijft.
De verhalen direct in je mailbox
Voor iedere industriële uitdaging creëren we een slimme oplossing. Via ‘Samen in beweging’ delen we onze verhalen, oplossingen en ervaringen. Je leest hoe we samen met onze klanten invulling geven aan actuele vraagstukken en thema’s.
Wil je nieuwe verhalen rechtstreeks in je mailbox ontvangen? Vul dan het formulier in.
Lees hoe we samen met onze klanten invulling geven aan actuele vraagstukken en thema’s.
“Liever een inclusieve schoonmaakdienst”, vertelt HR Business Partner Daphne Dekkers over de zoektocht naar een nieuwe schoonmaakploeg voor de vestiging in Doetinchem.
Als programmeur stage lopen bij Actemium is wel heel levensecht.
De fietskoeriers van het Udense Groenbezorgen trappen iedere week veel kilometers weg. “Wij willen onze groene groei bevorderen. Onze post per fiets laten ophalen en bezorgen is een doeltreffende manier”, vertelt Robert Hartman over het nieuwe duurzaamheidsinitiatief van enkele bedrijfsunits in Veghel.
Een verhelderende grafische weergave van de bedrijfsprocessen? Dit is wat de tooling voor het modelleren van bedrijfsprocessen regelt.
Qua documenten is er binnen industriële processen nog een zee van winst te behalen. Dat merken we bij veel van onze klanten klanten.